NAPA holder sommerferie i juli

NAPA, Nordens Institut i Grønland, holder sommerferie i juli måned. Det betyder, at vi ikke behandler ansøgninger om kulturstøtte i denne periode.

Ansøgningsfristen er lukket i juli måned, men du kan ansøge igen, når vi er tilbage fra sommerferien. Næste ansøgningsfrist er derfor den 15. august.

Vi ser frem til at modtage spændende projektansøgninger igen efter ferien og ønsker jer alle en rigtig god sommer!

Hvis du har spørgsmål eller har brug for hjælp, er du altid velkommen til at kontakte os på napa@napa.gl.

Del

Gik du glip af disse nyheder?
LOGOKONKURRENCE

Logo til projektet: SULINIUT MII   LOGOKONKURRENCE – vil du vinde 5.000 DKK? Så læs videre! I forbindelse med NAPA’ s projekt SULINIUT MII (på grønlandsk: børn og unge er med) har vi brug for et frisk og ungdommeligt logo. Lidt om projektet NAPA fortæller

Læs mere »
UNLEASH Grønland nu åben for ansøgninger

Mellem den 20. og 27. august 2022, vil UNLEASH afholde et Regionalt Innovativt Laboratorium i Nuuk, Grønland! Her vil 200 unge talenter mellem 18-35 år blive samlet fra de Arktisk-Nordiske lande. Du vil kunne udvikle innovative løsninger for Verdensmålene for Bæredygtig Udvikling (Verdensmålene), med hjælp

Læs mere »